Persbericht

Lamentations of Judas van Boris Gerrets vanaf 6 augustus in de bioscopen

30 juli 2020
Auteur: Persbericht
Foto:

Delen:

Cinema Delicatessen brengt Lamentations of Judas, de laatste film van Boris Gerrets (1948-2020), op 6 augustus uit de bioscopen. 

Bij de koloniale oorlogen in ‘wit’ Zuid-Afrika werden Angolese jongeren geronseld en gedwongen als soldaten mee te vechten tegen de zwarte bevolking. Sinds eind jaren tachtig leven deze ‘Terrible Ones’ in het afgelegen Zuid-Afrikaanse ruïnestadje Pomfret. De op 26 maart overleden filmmaker Boris Gerrets (Shado’man) zoekt hen op en vraagt hen naar hun rol in de oorlogen. Hij stuit op een muur van stilte. Om hen met het verleden te confronteren, besluit hij de veteranen het verhaal van Judas Iskariot, symbool van verraad, na te laten spelen. Zo worden zij – slachtoffers en daders – niet alleen personages in de documentaire, maar ook acteurs in het confronterende Bijbelverhaal. Er ontstaat een aangrijpend beeld van mensen aan de zelfkant van de geschiedenis in een drama over schuld, verhaal en vrije wil.

Vanaf 6 augustus te zien in o.a.:
AMSTERDAM 
• Eye  • kaarten • feestelijke (publieks)première op 6 augustus met nagesprek
AMSTERDAM • Rialto • kaarten
AMSTERDAM • De Balie • kaarten • voorpremière op 4 augustus
AMSTERDAM • Het Ketelhuis • kaarten
APELDOORN • de Gigant • kaarten
DEN HAAG • 
Filmhuis Den Haag
ENSCHEDE • 
Concordia • kaarten
GRONINGEN • 
Groninger Forum
HILVERSUM • 
Filmtheater Hilversum • kaarten
NIJMEGEN • 
LUX  • kaarten  • ihkv LUX Docs
ROTTERDAM 
• LantarenVenster
UTRECHT • Louis Hartlooper Complex • kaarten

Voor meer informatie
Bekijk de trailer hier

Meer nieuws

11 september 2025, Journalist in het Huis
Journalis in die Huis: Suzaan Potgieter
Sinds 2016 verblijven er journalisten van het Zuid-Afrikaanse Media24 op de Keizersgracht. Tijdens hun verblijf van twee maanden doen de journalisten buitenland-ervaring op en schrijven zij over Nederland en Europa voor hun eigen media in Zuid-Afrika. In september en november 2025 verblijft Suzaan Potgieter in het appartement boven het Zuid-Afrikahuis!
20 juli 2025, Actueel
Zomersluiting 2025 Zuid-Afrikahuis
Wij zijn van 21 juli tot en met 31 augustus 2025 gesloten. U kunt altijd e-mailen naar info@zuidafrikahuis.nl voor urgente zaken. Wij hopen u weer spoedig van dienst te kunnen zijn. Tot snel! Team Zuid-Afrikahuis.
8 juli 2025, Cursussen
Doe mee met de cursus Afrikaans in 2025!
In het nieuwe jaar starten we weer met vijf cursussen, namelijk cursus Nederlands voor Afrikaanstaligen (beginners en gevorderd), cursus Afrikaans voor beginners, gevorderden en conversatie.

Bezoekadres

Keizersgracht 141-C
1015 CK Amsterdam
+31(0)20-6249318

Openingstijden

Vragen en afspraken

Neem contact op

Volg ons