Actueel

Lezing ASC Leiden: The kingdom of the Barolong

22 juni 2021
Auteur: Team Zuid-Afrikahuis
Foto: 'The Town of Leetakoo', engraved and published by Samuel Daniell (1805).

Delen:

Op dinsdag 22 juni om 15.30-17.00 spreekt historicus Ettore Morelli over zijn paper ‘The kingdom of the Barolong, kgosi Tau, and smallpox in 18th-century Southern Africa’, bij African Studies Centre Leiden. Dit paper is een introductie van de geschiedenis van de Barolong in de achttiende eeuw, en schetst zowel de heerschappij van kgosi Tau, en de interne crisis, als de herinnering en overblijfselen van de Barolong in de vroege negentiende eeuw.

Klik hier voor meer informatie over het evenement en om de livestream te bekijken.

Meer nieuws

11 september 2025, Journalist in het Huis
Journalis in die Huis: Suzaan Potgieter
Sinds 2016 verblijven er journalisten van het Zuid-Afrikaanse Media24 op de Keizersgracht. Tijdens hun verblijf van twee maanden doen de journalisten buitenland-ervaring op en schrijven zij over Nederland en Europa voor hun eigen media in Zuid-Afrika. In september en november 2025 verblijft Suzaan Potgieter in het appartement boven het Zuid-Afrikahuis!
20 juli 2025, Actueel
Zomersluiting 2025 Zuid-Afrikahuis
Wij zijn van 21 juli tot en met 31 augustus 2025 gesloten. U kunt altijd e-mailen naar info@zuidafrikahuis.nl voor urgente zaken. Wij hopen u weer spoedig van dienst te kunnen zijn. Tot snel! Team Zuid-Afrikahuis.
8 juli 2025, Cursussen
Doe mee met de cursus Afrikaans in 2025!
In het nieuwe jaar starten we weer met vijf cursussen, namelijk cursus Nederlands voor Afrikaanstaligen (beginners en gevorderd), cursus Afrikaans voor beginners, gevorderden en conversatie.

Bezoekadres

Keizersgracht 141-C
1015 CK Amsterdam
+31(0)20-6249318

Openingstijden

Vragen en afspraken

Neem contact op

Volg ons