Actueel

World Press Photo: Door de lens van

15 juli 2021
Auteur: Team Zuid-Afrikahuis
Foto: Tropenmuseum / screenshot uit de openingsvideo van Nara Harib Libie

Delen:

Op 24 juni opende het Tropenmuseum in samenwerking met World Press Photo de tentoonstelling ‘Door de lens van’ waarin het werk van 16 talentvolle fotografen uit de African Photojournalism Database van World Press Photo centraal staat. De getalenteerde fotografen, afkomstig uit verschillende Afrikaanse landen, laten op hun eigen manier de diversiteit van het continent zien. Aan de hand van uiteenlopende thema’s zoals wederopbouw, verstedelijking, oorlog, geboorte en gendergelijkheid toont de expositie het menselijke en nieuwsgierig makende verhaal van zowel de fotograaf als de gefotografeerde.

Klik hier voor meer informatie en om u tickets te reserveren.

Een van de fotografen is de Zuid-Afrikaanse Sydelle Willow Smith. In haar portrettenreeks Un/Settled de geschiedenis van wit Zuid-Afrika. Met haar foto’s stelt Smith de complexiteit van privileges en schaamte in relatie tot het koloniaal verleden aan de orde. De geportretteerden reflecteren op het gevoel van ergens thuishoren; een gevoel dat door een aantal geportretteerden als ongemakkelijk wordt ervaren.

Lees hier het volledige artikel.

Meer nieuws

11 september 2025, Journalist in het Huis
Journalis in die Huis: Suzaan Potgieter
Sinds 2016 verblijven er journalisten van het Zuid-Afrikaanse Media24 op de Keizersgracht. Tijdens hun verblijf van twee maanden doen de journalisten buitenland-ervaring op en schrijven zij over Nederland en Europa voor hun eigen media in Zuid-Afrika. In september en november 2025 verblijft Suzaan Potgieter in het appartement boven het Zuid-Afrikahuis!
20 juli 2025, Actueel
Zomersluiting 2025 Zuid-Afrikahuis
Wij zijn van 21 juli tot en met 31 augustus 2025 gesloten. U kunt altijd e-mailen naar info@zuidafrikahuis.nl voor urgente zaken. Wij hopen u weer spoedig van dienst te kunnen zijn. Tot snel! Team Zuid-Afrikahuis.
8 juli 2025, Cursussen
Doe mee met de cursus Afrikaans in 2025!
In het nieuwe jaar starten we weer met vijf cursussen, namelijk cursus Nederlands voor Afrikaanstaligen (beginners en gevorderd), cursus Afrikaans voor beginners, gevorderden en conversatie.

Bezoekadres

Keizersgracht 141-C
1015 CK Amsterdam
+31(0)20-6249318

Openingstijden

Vragen en afspraken

Neem contact op

Volg ons