Actueel

Debuut voorstelling “Het Is Niet Nieuw”

29 juli 2022
Auteur: Persbericht
Foto:

Delen:

Geoffrey van der Ven staat met zijn debuut voorstelling “Het Is Niet Nieuw” op het Fringe Festival Amsterdam.

Over de voorstelling:

“Het Is Niet Nieuw” is een intieme poëtische voorstelling over de verborgen queer verhalen van Afrika. Geoffrey van der Ven neemt je mee op een reis langs de queer personen en tradities van Afrika. Wie was de vrouwelijke koning Nzinga Mbande, of de homoseksuele Kabaka Mwanga? Waarom kennen we deze verhalen niet, en wat betekenen zij voor de queer personen van vandaag? 

“En met de verovering van landen, en geforceerde religie, zijn we veel van deze kennis kwijtgeraakt. Dat wat we weten, gewist. De geschiedenis die we vandaag kennen, is volledig incompleet. Delen ervan verkeerd gerepresenteerd, andere hoofdstukken genegeerd. Dus tenzij je er naar op zoek gaat, komt je de ware verhalen niet tegen.” 

“Het is niet nieuw” is een poëtische geschiedenisles over de queer geschiedenis van Afrika. Afrika heeft een rijke, maar verborgen queer geschiedenis. Doordat deze verhalen nooit verteld worden, ontbreekt deze kennis bij het maken van huidige politieke en sociale keuzes. In Het is niet nieuw onderzoekt Geoffrey van der Ven hoe hij zich als half Nigeriaanse homo verhoudt tot deze onvertelde verhalen: hoe nieuw is zijn verhaal? 

Door middel van spoken word, storytelling en multimedia neemt Geoffrey het publiek mee in de verborgen geschiedenis van de queer community, Afrikaanse tradities en de heldenverhalen die niet nieuw zijn, maar te lang ongehoord. 

Over de maker:

Geoffrey is onder andere een ambassadeur van Spraakuhloos, het Rotterdam Street Culture Festival en heeft onlangs de “Poet of the Year” award gewonnen bij de Queer & Feminist Poetry Awards.” Hij heeft gestaan op spoken word podia als Tell’em, Woorden Worden Zinnen, en Mensen Zeggen Dingen. Ook treedt Geoffrey op tijdens diverse evenementen als Museum Nacht, Rotterdam Pride, en History Month Breda.

Data & locatie

Geoffrey speelt de voorstelling in Productiehuis Nowhere, van 1 t/m 4 september.

1 september 21:00-21:30
2 september 20:00-20:30
3 september 19:45-20:15
4 september 20:15-20:45

Hier bestel je tickets.

Meer nieuws

20 juli 2025, Actueel
Zomersluiting 2025 Zuid-Afrikahuis
Wij zijn van 21 juli tot en met 31 augustus 2025 gesloten. U kunt altijd e-mailen naar info@zuidafrikahuis.nl voor urgente zaken. Wij hopen u weer spoedig van dienst te kunnen zijn. Tot snel! Team Zuid-Afrikahuis.
8 juli 2025, Cursussen
Doe mee met de cursus Afrikaans in 2025!
In het nieuwe jaar starten we weer met vijf cursussen, namelijk cursus Nederlands voor Afrikaanstaligen (beginners en gevorderd), cursus Afrikaans voor beginners, gevorderden en conversatie.
5 juni 2025, Actueel
Het Zuid-Afrikahuis heeft een nieuwe directeur
Voor het eerst mag het Zuid-Afrikahuis een Zuid-Afrikaanse verwelkomen als directeur. Vanaf 1 juni 2025 versterkt Susan Coetzee-Van Rooy het team van het Zuid-Afrikahuis. Ze is een ervaren hoogleraar en leidinggevende aan de Noordwes-Universiteit (NWU) van Zuid-Afrika. Hier heeft ze verschillende functies als waarnemend decaan, adjunct-decaan onderzoek en institutionele directeur vervuld. Meertaligheid Meertaligheid in een […]

Bezoekadres

Keizersgracht 141-C
1015 CK Amsterdam
+31(0)20-6249318

Openingstijden

Vragen en afspraken

Neem contact op

Volg ons