Cultuur

BRAVE NEW WORLD

17 februari 2023
Auteur: DeBeer Cloete
Foto: Wet Hands / door: Sanya Kantarovsky

Delen:

16 SCHILDERS VOOR DE 21E EEUW

Samengesteld door Hans den Hartog Jager

‘How many goodly creatures are there here!
How beauteous mankind is! O brave new world,
That has such people in ’t!’
– William Shakespeare, The Tempest, 1610-1611

28.01.2023 – 11.06.2023
Museum de Fundatie Zwolle

____________________________________________________________________________

De schilderkunst is levendiger en krachtiger dan ooit. Schilders van nu combineren eeuwenoude technieken met hedendaagse thema’s, verhalen en motieven en laten zien dat de schilderkunst in onze tijd het perfecte paard van Troje kan zijn; aantrekkelijk en verleidelijk, maar vaak met een vlijmscherpe boodschap. Brave New World toont het werk van zestien schilders van onder de 40, die behoren tot de absolute internationale top. Een tentoonstelling vol meervoudige perspectieven, gevarieerde geschiedenissen en nieuwe esthetische kaders, samengesteld door schrijver en kunstcriticus Hans den Hartog Jager.

MET WERK VAN: NJIDEKA AKUNYILI CROSBY (Nigeria, 1983) | LOUIS FRATINO (VS, 1993) | RAQUEL VAN HAVER (Nederland, 1989) | LOIE HOLLOWELL (VS, 1983) | CUI JIE (China, 1983) | SANYA KANTAROVSKY (Rusland, 1982) | MELIKE KARA (Duitsland, 1985) | NEO MATLOGA (Zuid-Afrika, 1993) | ANTONIO OBÁ (Brazilië, 1983) | CHRISTINA QUARLES (VS, 1985) | MARINA RHEINGANTZ (Brazilië, 1983) | AVERY SINGER (VS, 1987) | SALMAN TOOR (Pakistan, 1983) | ANH TRÂN (Nieuw-Zeeland / Vietnam, 1989)| ISSY WOOD (VK, 1993) | PORTIA ZVAVAHERA (Zimbabwe, 1985)

Voor meer info, bezoek onze website: Brave New World – Museum de Fundatie

Meer nieuws

6 december 2023, Actueel
Nieuwe gasthoogleraar Université de Liège: Margriet van der Waal
De nieuwe gasthoogleraar voor het academisch jaar 2023-2024 aan de Université de Liège is Margriet van der Waal, associate professor Cultural Studies aan de Rijksuniversiteit Groningen.
5 december 2023, Uit het Huis
Wintersluiting 2023 – 2024
Beste bezoekers en Vrienden, Dit jaar zal de wintersluiting ingaan op 20 december en loopt tot 8 januari. Zo kunnen we u vanaf 8 januari weer vol energie en plezier begroeten aan de Keizersgracht 141-C!
28 november 2023, Actueel
10e Rudy Kousbroeklezing door Adriaan van Dis
Mede aan de hand van een groot aantal recent verschenen boeken en de klassieker Het Oostindisch kampsyndroom van Rudy Kousbroek, met telkens nieuwe inzichten, meningen en met nieuwe feiten reflecteert Adriaan van Dis in zijn ‘Rudy Kousbroeklezing’ op de veelvoudige doorwerking van het kolonialisme in onze tijd. Welke betekenis heeft dit historische, maar geenszins voorbije verschijnsel voor ons wereldbeeld? Voor Adriaan van Dis, geboren als zoon van ouders met een Indische (oorlogs)geschiedenis, vormt het postkoloniale bewustzijn een rode draad in zijn leven en literaire werk.

Bezoekadres

Keizersgracht 141-C
1015 CK Amsterdam
+31(0)20-6249318

Openingstijden

Vragen en afspraken

Neem contact op

Volg ons