Expositie

ZAM in het Zuid-Afrikahuis

22 juni 2023
Auteur: Team Zuid-Afrikahuis
Foto: ZAM

Delen:

In de maanden juni en juli (tot de zomersluiting) worden de ‘Mandela Landscape’ en ‘Ode aan Winnie’ portretten uit de Art collectie van ZAM tentoongesteld in het voorhuis van het Zuid-Afrikahuis.

Het portret van Winnie Madikizela is door kunstenaar Patricia Kaersenhout gemaakt en het portret van Nelson Mandela is een samenwerking tussen fotograaf Anton Corbijn en de kunstenaar Berend Strik.

Van beide werken zijn prints (in kleine oplage) te koop. Klik hier voor meer informatie over beide werken.  

WINNIE NOMZAMO WINIFRED ZANYIWE MADIKIZELA. A PORTRAIT OF LOVE AND REVOLUTION. / PATRICIA KAERSENHOUT
MANDELA LANDSCAPE / ANTON CORBIJN AND BEREND STRIK

Daarnaast kunt u ook tijdelijk bij ons de Nelson Mandela Lecture Stamp en de Special Issue van ZAM magazine De toekomst van Nelson Mandela magazine bij ons kopen.

De Nelson Mandela Lecture Stamp is een samenwerking met PostNL. Dit collectors item is te koop in een gelimiteerde oplage voor € 20,00. Voor meer informatie, klik hier.

ZAM bracht het speciale nummer over Nelson Mandela uit om zijn leven in woord en beeld te herdenken. Met bijdrage van Adriaan van Dis, Conny Braam, Ed van Thijn, Lieve Joris, Marlene Dumas, Evelyn Groenink Gerda Havertong, Anton Corbijn, Berend Strik, Sander Veeneman, Bram Vermeulen, Ineke van Kessel, Kadir van Lohuizen, Daniel Koning en anderen. Het magazine is te koop voor € 12,50. Voor meer informatie, klik hier.

Meer nieuws

11 september 2025, Journalist in het Huis
Journalis in die Huis: Suzaan Potgieter
Sinds 2016 verblijven er journalisten van het Zuid-Afrikaanse Media24 op de Keizersgracht. Tijdens hun verblijf van twee maanden doen de journalisten buitenland-ervaring op en schrijven zij over Nederland en Europa voor hun eigen media in Zuid-Afrika. In september en november 2025 verblijft Suzaan Potgieter in het appartement boven het Zuid-Afrikahuis!
20 juli 2025, Actueel
Zomersluiting 2025 Zuid-Afrikahuis
Wij zijn van 21 juli tot en met 31 augustus 2025 gesloten. U kunt altijd e-mailen naar info@zuidafrikahuis.nl voor urgente zaken. Wij hopen u weer spoedig van dienst te kunnen zijn. Tot snel! Team Zuid-Afrikahuis.
8 juli 2025, Cursussen
Doe mee met de cursus Afrikaans in 2025!
In het nieuwe jaar starten we weer met vijf cursussen, namelijk cursus Nederlands voor Afrikaanstaligen (beginners en gevorderd), cursus Afrikaans voor beginners, gevorderden en conversatie.

Bezoekadres

Keizersgracht 141-C
1015 CK Amsterdam
+31(0)20-6249318

Openingstijden

Vragen en afspraken

Neem contact op

Volg ons