Uit het Huis

Coördinator Communicatie en Evenementen

1 februari 2024
Auteur: Team Zuid-Afrikahuis
Foto:

Delen:

Vanaf 1 maart 2024
24 tot 32 uur per week

Binnen het Zuid-Afrikahuis is de coördinator Communicatie en Evenementen dé spil in de organisatie. Je hebt veel vrijheid maar ook verantwoordelijkheid. Je werkt zelfstandig, maar ook samen met het compacte maar dynamische team. Iedere collega brengt unieke expertise in, waardoor we een complementair geheel vormen.

Deze functie kent twee ‘poten’: het organiseren en coördineren van de externe en interne communicatie en het (inhoudelijk) bedenken, organiseren en coördineren van – fysieke en digitale – evenementen.

Dit vereist doorlopende acties, zoals contentmanagement, het versturen van nieuwsbrieven, het up-to-date houden van de website, contacten onderhouden en het organiseren van evenementen. Daarnaast vraagt dit een strategische en toekomstgerichte invulling en blik van jou als collega. Samen met de medewerker(s) bibliotheek, archief en evenementen zorg jij ervoor dat alles zo helder en transparant mogelijk gecommuniceerd wordt en er nieuwe communicatie-initiatieven worden bedacht en gerealiseerd.

Wie zoeken wij?

Iemand met

 • HBO of WO werk- en denkniveau die strategisch kan denken en operationeel wil doen;
 • Minimaal 3 jaar communicatie-werkervaring;
 • Ervaring in het organiseren van evenementen;
 • Uitstekende beheersing van de Nederlandse taal en beheersing van de Engelse taal (schriftelijk en mondeling);
 • Analytisch vermogen en gevoel voor sociale verhoudingen;
 • Ervaring met het ontwikkelen, implementeren en uitvoeren van social media– en contentstrategieën;
 • Een teamspeler die eigenaarschap neemt voor projecten en taken;
 • Ervaring met het begeleiden en aansturen van medewerkers, stagiaires en vrijwilligers;
 • Snel kunnen schakelen tussen diverse werkzaamheden en taken, en bereid ook buiten kantooruren te werken.

Pre’s

 • Ervaring in het werken met Adobe Creative Suite, broadcast software, CRM-systemen en e-mailmarketing is een pré;
 • Ervaring met de technische aspecten van livestreams (lichtplan, geluid e.d.) is een pre.

Taken en verantwoordelijkheden

 • Het bedenken en organiseren van passende evenementen;
 • Het bedenken en coördineren van content;
 • Tien keer per jaar het digitale tijdschrift Spectrum samenstellen en online zetten;
 • Elke maand de Nieuwsbrief verzorgen en verspreiden (via mailinglijst);
 • Het adviseren van het team omtrent diverse communicatie-aanpakken;
 • Het up-to-date houden van de website;
 • Het onderhouden van contacten met partners, relaties, auteurs, artiesten, leveranciers et cetera, en het uitbreiden van het netwerk
 • Begeleiden en aansturen van medewerkers, stagiaires en vrijwilligers.

Wat bieden wij

 • Een uitdagende functie in een inspirerende omgeving met enthousiaste collega’s;
 • Afhankelijk van opleiding, kennis en ervaring een salaris tussen 2.800 EUR en 3.600 EUR bij een full time (40 uur per week) aanstelling, exclusief 8% vakantietoeslag;
 • Een werkplek in het centrum van Amsterdam.

Enthousiast?

Wil jij onderdeel zijn van ons team en je onderdompelen in de geschiedenissen, talen en culturen van Zuid-Afrika en deze voor een divers publiek voor het voetlicht brengen? Kom dan ons team versterken!

Sollicitaties kunnen gericht worden aan info@zuidafrikahuis.nl.

Inlichtingen

Bel voor meer informatie met Jamy van Baarsel (coördinator Communicatie en Evenementen) en/of met Angelie Sens (directeur), telefoon 020-6249318.

Belangrijke data waar je rekening mee kunt houden

Op 13 februari 2024 sluit deze vacature.
Eind week 7 hoor je van ons of we je uitnodigen voor een gesprek.
De gesprekken vinden plaats op 20 en 22 februari op het Zuid-Afrikahuis aan de Keizersgracht 141-C 1015 CK te Amsterdam.

Meer informatie over de organisatie: zie onze website www.zuidafrikahuis.nl.

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

Meer nieuws

22 februari 2024, Persbericht
Schrijversbezoek: Ontmoeting met schrijver en dichter Ronelda S. Kamfer
Dit jaar verschijnt de Nederlandse vertaling van de roman Kompoun van de Zuid-Afrikaanse schrijver en dichter Ronelda S. Kamfer. Na vier dichtbundels is dit haar eerste roman, die oorspronkelijk in 2021 in het Afrikaans uitkwam. Zowel de vier dichtbundels als de roman zijn naar het Nederlands vertaald door Alfred Schaffer. Op 8 maart komt Kamfer naar de UB Leiden om voor te lezen uit haar roman en over haar werk als schrijver en dichter in gesprek te gaan.
12 februari 2024, Uit het Huis
Wij zoeken een coördinator voor de literaire leeskring!
De leeskring van het Zuid-Afrikahuis bestaat al sinds 2002. Acht keer per jaar komt een aantal mensen bijeen om een boek te bespreken. Meestal is dat een Afrikaanse roman, een enkele keer is het een Afrikaanse dicht- of verhalenbundel en soms is het een Engelstalig boek. Ook worden er Nederlandse romans besproken waarin de relatie Nederland˗Zuid-Afrika centraal staat.
5 februari 2024, Actueel
Reserveer een plek voor de halve finale Nigeria – Zuid-Afrika
Ziggo Sport zoekt naar fans van Bafana Bafana! Het voetbalteam staat deze woensdag in de halve finale en speelt tegen Nigeria in de Africa Cup. Ziggo Sport organiseert een Voetbal Café in Hilversum waar met een grote groep fans de wedstrijd bekeken zal worden.

Bezoekadres

Keizersgracht 141-C
1015 CK Amsterdam
+31(0)20-6249318

Openingstijden

Vragen en afspraken

Neem contact op

Volg ons