Uit het Huis

Coördinator Communicatie en Evenementen

1 februari 2024
Auteur: Team Zuid-Afrikahuis
Foto:

Delen:

Vanaf 1 maart 2024
24 tot 32 uur per week

Binnen het Zuid-Afrikahuis is de coördinator Communicatie en Evenementen dé spil in de organisatie. Je hebt veel vrijheid maar ook verantwoordelijkheid. Je werkt zelfstandig, maar ook samen met het compacte maar dynamische team. Iedere collega brengt unieke expertise in, waardoor we een complementair geheel vormen.

Deze functie kent twee ‘poten’: het organiseren en coördineren van de externe en interne communicatie en het (inhoudelijk) bedenken, organiseren en coördineren van – fysieke en digitale – evenementen.

Dit vereist doorlopende acties, zoals contentmanagement, het versturen van nieuwsbrieven, het up-to-date houden van de website, contacten onderhouden en het organiseren van evenementen. Daarnaast vraagt dit een strategische en toekomstgerichte invulling en blik van jou als collega. Samen met de medewerker(s) bibliotheek, archief en evenementen zorg jij ervoor dat alles zo helder en transparant mogelijk gecommuniceerd wordt en er nieuwe communicatie-initiatieven worden bedacht en gerealiseerd.

Wie zoeken wij?

Iemand met

 • HBO of WO werk- en denkniveau die strategisch kan denken en operationeel wil doen;
 • Minimaal 3 jaar communicatie-werkervaring;
 • Ervaring in het organiseren van evenementen;
 • Uitstekende beheersing van de Nederlandse taal en beheersing van de Engelse taal (schriftelijk en mondeling);
 • Analytisch vermogen en gevoel voor sociale verhoudingen;
 • Ervaring met het ontwikkelen, implementeren en uitvoeren van social media– en contentstrategieën;
 • Een teamspeler die eigenaarschap neemt voor projecten en taken;
 • Ervaring met het begeleiden en aansturen van medewerkers, stagiaires en vrijwilligers;
 • Snel kunnen schakelen tussen diverse werkzaamheden en taken, en bereid ook buiten kantooruren te werken.

Pre’s

 • Ervaring in het werken met Adobe Creative Suite, broadcast software, CRM-systemen en e-mailmarketing is een pré;
 • Ervaring met de technische aspecten van livestreams (lichtplan, geluid e.d.) is een pre.

Taken en verantwoordelijkheden

 • Het bedenken en organiseren van passende evenementen;
 • Het bedenken en coördineren van content;
 • Tien keer per jaar het digitale tijdschrift Spectrum samenstellen en online zetten;
 • Elke maand de Nieuwsbrief verzorgen en verspreiden (via mailinglijst);
 • Het adviseren van het team omtrent diverse communicatie-aanpakken;
 • Het up-to-date houden van de website;
 • Het onderhouden van contacten met partners, relaties, auteurs, artiesten, leveranciers et cetera, en het uitbreiden van het netwerk
 • Begeleiden en aansturen van medewerkers, stagiaires en vrijwilligers.

Wat bieden wij

 • Een uitdagende functie in een inspirerende omgeving met enthousiaste collega’s;
 • Afhankelijk van opleiding, kennis en ervaring een salaris tussen 2.800 EUR en 3.600 EUR bij een full time (40 uur per week) aanstelling, exclusief 8% vakantietoeslag;
 • Een werkplek in het centrum van Amsterdam.

Enthousiast?

Wil jij onderdeel zijn van ons team en je onderdompelen in de geschiedenissen, talen en culturen van Zuid-Afrika en deze voor een divers publiek voor het voetlicht brengen? Kom dan ons team versterken!

Sollicitaties kunnen gericht worden aan info@zuidafrikahuis.nl.

Inlichtingen

Bel voor meer informatie met Jamy van Baarsel (coördinator Communicatie en Evenementen) en/of met Angelie Sens (directeur), telefoon 020-6249318.

Belangrijke data waar je rekening mee kunt houden

Op 13 februari 2024 sluit deze vacature.
Eind week 7 hoor je van ons of we je uitnodigen voor een gesprek.
De gesprekken vinden plaats op 20 en 22 februari op het Zuid-Afrikahuis aan de Keizersgracht 141-C 1015 CK te Amsterdam.

Meer informatie over de organisatie: zie onze website www.zuidafrikahuis.nl.

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

Meer nieuws

9 juli 2024, Uit het Huis
Berichten uit het Huis
Verkiezingen in Zuid-Afrika – deel II De verkiezingen van woensdag 29 mei jl. hebben, zoals voorspeld, inderdaad een aardverschuiving teweeggebracht. Met een uiterst mager opkomstpercentage van 58% zijn de politieke verhoudingen in Zuid-Afrika danig dooreen geschud. Het ANC behaalde net ietsje meer dan 40%, met de Democratic Alliance (DA) als tweede met bijna 22% van […]
9 juli 2024, Actueel, Symposium
Symposium ‘Horizons of Political/Poetical Contestation’
Suid-Afrikaanse interseksionele perspektiewe oor dissiplines en tale heenZuid-Afrikaanse intersectionele perspectieven over disciplines en talen heenSouth African Intersectional Perspectives Across Disciplines and Languages English below Het 8e Colloquium over Afrikaans en Zuid-Afrikaanse Studies heeft als thema Zuid-Afrikaanse intersectionele perspectieven over disciplines en talen heen. Het richt zich op Zuid-Afrikaanse intersectionele trends en de heterogene verschijningsvormen die […]
2 juli 2024, Actueel
PhD vacature KITLV/KNAW in Leiden
PhD candidate Culinary Change in Indonesian Diasporas at KITLV/KNAW in Leiden Location: LeidenMax hours per week: 38,00Max salary: 3.539Duration of agreement: 1 + 3 yearsApply until: 15 August 2024 The Royal Netherlands Institute for Southeast Asian and Caribbean Studies (KITLV) is searching for the research project TASTE for: Three PhD researchers (1.0 fte) The project Trajectories of Taste: An Analytical […]

Bezoekadres

Keizersgracht 141-C
1015 CK Amsterdam
+31(0)20-6249318

Openingstijden

Vragen en afspraken

Neem contact op

Volg ons